Вітаю Вас Гість | RSS

29 Бер 2024 П`ятниця

Головна | Реєстрація | Вхід
 
Меню сайту

Опитування
Оцініть, будь ласка, наш сайт
Всього відповідей: 144

Архів новин

        

Пам’ятка культурної спадщини с. Карасин.

   Церква святого архистратига Михайла 1691р. – памятка архітектури національного значення.
          Найдавніша деревяна будівля Маневиччини.

    За переказами старожилів Свято – Михайлівська церква була побудована на кошти однієї багатої бездітної поміщиці, яка жила в селі в ХVІІ ст.. Будівля зведена в 1691 році. Стиль відповідає архітектурним традиціям ХVІІ ст.. Церква дерев’яна, тризрубна, одноповерхова. Дзвіниця прибудована у 1882 році; кількість прихожан на ті часи – 618 чоловік і 608 жінок; земельна власність церкви – 90 десятин; функціонувала церковно – приходська школа. Церква цікава тим, що дозволяє судити про творчі можливості й майстерність волинських народних умільців, бо збудована саме ними. Історія не зберегла імен будівничих зате слід їхньої праці зберігся впродовж трьох століть. Хоч, як відомо, деревяні споруди рідко обминають час, війни і стихії.

    Основною окрасою є неординарний купольний звід. Відрадно й те, що в інтер’єрі пам’ятника збереглася деревяна декоративна різьба ХІХ століття. Розрахована церква приблизно на 250 чоловік. В загальний план входить вівтар з прибудованою паламаркою, центральна частина храму, притвор із дзвіницею. В церкві знаходяться старовинні ікони, старі церковні книги. Дзвіниця і церква витримані в єдиному стилі і пропорціях.

    Коли дзвони хотіли переплавити на зброю, місцеві жителі, знявши їх, затопили у Святому озері або оз. Озерце.
                                   

Історія села

    За переказами, перші дві сім’ї поселилися на південному березі озера, яке в даний час майже повністю зникло. Риба і дичина були основними засобами для існування перших поселенців. Назва села походить від великого улову риби в озері, зокрема карася - Карасин. Перші згадки відносяться до середини ХУІ століття.


   За два кілометри від населеного пункту, на північ розкинулося мальовниче озеро Тросне. Влітку воно збирає на своїх берегах численну кількість відпочиваючих.


 
ПГА, т.2, с.98]:Деревянная, трехсрубная, одноверхая. Срубы равновысокие. Центральный существенно шире и длиннее прямоугольного в плане притвора и пятигранной апсиды, имеет деревянное перекрытие, имитирующее купольный свод (XIX в.) на низком восьмерике барабана. В интерьере памятника сохранилась декоративная резьба по дереву XIX в.
В 1882 г. к западному фасаду церкви пристроили деревянную, трехъярусную колокольню (восьмерик на двух четвериках), увенчанную высокой шатровой крышей. Достройка колокольни изменила традиционную для Волыни композицию церкви, вертикальным акцентом которой был центральный сруб. К этому же времени можно отнести строительство развитой главы, венчающей центр памятника.
               
- Постанова Ради Міністрів УРСР від 24 серпня 1963 р. №970. «Про впорядкування справи обліку та охорони пам’ятників архітектури на території Української РСР.

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Сьогодні

Зараз на сайті
Лічильник
Онлайн лист
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Cьогодні нас відвідали
 


 Маневицьке благочиння Волинської єпархії УПЦ © 2024